Celem studiów jest przekazanie praktycznej i innowacyjnej wiedzy z zakresu nauk medycznych, promocji zdrowia, epidemiologii, ekonomiki zdrowia, zapoznanie z modelami zarządzania opieką zdrowotną oraz sposobem zarządzania zasobami ludzkimi, zdobycie umiejętności i kompetencji niezbędnych w reformowanym obecnie systemie służby zdrowia.
Sylwetka absolwenta: Absolwent studiów podyplomowych w zakresie zarządzania w opiece zdrowotnej jest wyposażony w kompetencje do profesjonalnego zarządzania jednostkami służby zdrowia, ma kompetencje do realizacji programu restrukturyzacji służby zdrowia, oraz efektywnego zarządzania finansami, ma wiedzę z zakresu prawa medycznego, oraz norm prawnych dotyczących działalności leczniczej, wiedzy z zakresu farmakoekonomiki, promocji zdrowia, praw pacjentów, posiada umiejętności menadżerskie z zakresu zarządzania jednostkami służby zdrowia i zarządzania personelem.
Adresaci: Studia podyplomowe – Zarządzanie w opiece zdrowotnej mają charakter dokształcający i adresowane są do absolwentów wyższych studiów, w szczególności do osób pełniących funkcje menadżerskie w służbie zdrowia, jak również dla osób planujących pełnić funkcje kierownicze w jednostkach służby zdrowia.
Po ukończeniu studiów absolwenci otrzymują dyplom ukończenia studiów podyplomowych
w zakresie Zarządzanie w opiece zdrowotnej.
Informacje dodatkowe: Program studiów przewiduje 162 godziny zajęć (2 semestry) w formie wykładów realizowanych podczas 15 zjazdów (sobota, niedziela) odbywających się raz lub dwa razy w miesiącu.
Kierownik studiów:
Prof. dr hab. Elżbieta Nowakowska
(kontakt e.nowakowska@cm.uz.zgora.pl lub elapharm@poczta.onet.pl)
Kandydaci na studia zobowiązani są do elektronicznej rejestracji https://webapps.uz.zgora.pl/rekrutacja/index.php oraz złożenia wymaganych dokumentów
w Dziekanacie Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu, ul. Zyty 28, 65-046 Zielona Góra,
tel. 68 328 73 77 lub elektronicznie e-mail: kierownik@cm.uz.zgora.pl
Rekrutacja odbywa się na podstawie kolejności zgłoszeń, do wyczerpania limitu miejsc. Przewidywana liczba miejsc na studiach wynosi maksymalnie 30 osób.
Wysoce specjalistyczny charakter zajęć zapewnia liczne grono wykładowców – specjalistów oraz managerów o niekwestionowanej pozycji na rynku ochrony zdrowia z wieloletnim doświadczeniem akademickim.
Program studiów przewiduje 162 godziny zajęć w formie wykładów realizowanych podczas 15 zjazdów (sobota, niedziela) odbywających się raz lub dwa razy w miesiącu.
Pierwszy zjazd planowany jest na grudzień 2022.
Pozostałe daty zjazdów zostaną podane w terminie późniejszym.
To wyjątkowe studia podyplomowe ze względu:
Zajęcia poprowadzą czołowi eksperci rozpoznawalni w Polsce i na Świecie.
Potrzebne zmiany na rynku zdrowotnym szczególnie w okresie pandemii zmuszają decydentów do wprowadzania radykalnych strategii działania na wszystkich szczeblach opieki zdrowotnej, gdzie potrzebna jest fundamentalna zmiana systemu organizacji, finansowania i zarządzania służbą zdrowia.
Studia podyplomowe wyposażą absolwentów w wiedzę z zakresu:
Zapoznają absolwentów:
Oferujemy Państwu m. in.
Wybierając kształcenie podyplomowe kierujesz swoją przyszłością!
Zachęcamy Państwa do odwiedzenia naszej strony internetowej: https://www.cm.uz.zgora.pl/index.php?studia-podyplomowe-3